Świadczenia w ramach NFZ:

 22 717 40 03  |  22 717 40 01  

Usługi komercyjne:

 22 69 00 650

Przychodnia Grapa
al. Wojska Polskiego 6
05-520 Konstancin-Jeziorna
 

GODZINY PRACY:

* Usługi NFZ w ramach POZ:

pon-pt 08:00-18:00

* Usługi komercyjne:
pon-pt 08:00-20:00

Złóż deklarację do przychodni


W przypadku przedpłaty za wizytę w tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko pacjenta, datę wizyty lub nazwisko lekarza.

W Przychodni Grapa można wykonać badania słuchu: audiometrię tonalną u dzieci (od 4 r. życia) i dorosłych. Audiogram (zapis wyniku w postaci wykresu) pacjent otrzymuje od razu. Badanie wykonywane jest przez dyplomowanego protetyka słuchu z doświadczeniem w zakresie diagnostyki słuchu. Do badania wykorzystywany jest nowoczesny sprzęt medyczny. Na badania słuchu nie wymagane jest skierowania od lekarza. Zaleca się przeprowadzenie profilaktycznych badań słuchu raz w roku. Badanie słuchu wymagane jest przez lekarza medycyny pracy przy wykonywaniu niektórych zawodów.

Koszt badania to 50 zł.

Dobór aparatów

Osoby zainteresowane doborem aparatu zapisują się na badanie słuchu (audiogram/audiometria) tonalna, które służy do oceny progu słyszenia. To badanie słuchu pozwala określić rodzaj i głębokość upośledzenia tego zmysłu - określa stopień ubytku słuchu w zależności od częstotliwości dźwięku i pozwala ustalić, czy mamy niedosłuch odbiorczy czy przewodzeniowy.

Zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie, aparaty słuchowe, wkładki uszne oraz urządzenia wspomagające słyszenie przy spełnieniu wymaganych wskazań medycznych podlegają refundacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Zlecenie na zaopatrzenie można uzyskać u lekarza laryngologa. Podstawą do uzyskania zlecenia od laryngologa jest wynik audiometrii.

Dobór aparatów słuchowych w Przychodni Grapa oferuje firma MJB audioprotetyka.

 

http://www.slyszlepiej.pl/