Od stycznia 2022 r. ceny ulegną zmianie.
O szczegóły zapytaj w rejestracji.

Świadczenia w ramach NFZ:

 22 717 40 02  |  22 717 40 03  |  22 717 40 01  

Usługi komercyjne:

 22 69 00 650

Przychodnia Grapa
al. Wojska Polskiego 4
05-520 Konstancin-Jeziorna
 

GODZINY PRACY:

* Usługi NFZ w ramach POZ:

pon-pt 08:00-18:00

* Usługi komercyjne:
pon-pt 08:00-20:00

Złóż deklarację do przychodni

W przypadku przedpłaty za wizytę w tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko pacjenta, datę wizyty lub nazwisko lekarza.

INFORMACJE O BADANIU

Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa celowana – BACC tarczyca, sutki

Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa celowana (BACC) to metoda pobierania materiału komórkowego poprzez nakłucie badanego narządu cienką igłą pod kontrolą obrazu USG. Pobrany w czasie biopsji cienkoigłowej materiał do badania cytologicznego jest poddawany ocenie patomorfologa.

W trakcie badania Pacjent leży na leżance. Po przyłożeniu sondy do skóry i odnalezieniu podejrzanej zmiany na monitorze aparatu USG, badający lekarz wkłuwa igłę cały czas śledząc tor igły na monitorze aparatu USG. Dzięki temu może dokładnie określić najbardziej podejrzane miejsce, z którego należy pobrać materiał do badania.

Badanie (pobranie materiału komórkowego) trwa kilka minut.

Należy zgodnie prawdą odpowiedzieć wykonującemu badanie na pytania związane ze stanem zdrowia. Badanie na ogół jest bezpieczne. Bardzo rzadko może wystąpić krwiak w miejscu wkłucia igły. 

Opis wykonania badania biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej celowanej BACC określonego narządu Pacjent otrzymuje na piśmie w terminie  do 10 dni roboczych od wykonania badania.  Odbiór wyniku należy „pokwitować” podpisem na Formularzu potwierdzania odbioru wyniku badania cytologicznego (do pobrania na w zakładce Strefa Pacjenta Pliki do pobrania). Konieczna jest konsultacja lekarska wyniku badania z lekarzem zlecającym badanie lub z lekarzem POZ.

Przed wykonaniem badania Pacjent w obecności lekarza podpisuje Świadomą zgodę Pacjenta na badanie BACC. Ze Zgodą można zapoznać się wcześniej, druk dostępny jest w rejestracji lub w na naszej stronie w zakładce Strefa Pacjenta Pliki do pobrania.

Koszt badania z opisem