Od stycznia 2022 r. ceny ulegną zmianie.
O szczegóły zapytaj w rejestracji.

Świadczenia w ramach NFZ:

 22 717 40 02  |  22 717 40 03  |  22 717 40 01  

Usługi komercyjne:

 22 69 00 650

Przychodnia Grapa
al. Wojska Polskiego 4
05-520 Konstancin-Jeziorna
 

GODZINY PRACY:

* Usługi NFZ w ramach POZ:

pon-pt 08:00-18:00

* Usługi komercyjne:
pon-pt 08:00-20:00

Złóż deklarację do przychodni

W przypadku przedpłaty za wizytę w tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko pacjenta, datę wizyty lub nazwisko lekarza.

Założenie wkładki wewnątrzmacicznej wymaga prawidłowego przygotowania Pacjentki do tej procedury. Niezbędne jest wykonanie następujących badań: USG ginekologicznego, USG piersi, cytologii. Powinny być one wykonane w ciągu ostatniego roku.

Zakładanie/wyjmowanie wkładki wewnątrzmacicznej jest zabiegiem do którego nie jest potrzebne znieczulenie.
Wyjęcie starej wkładki i założenie nowej może się odbyć na jednej wizycie.

Niżej przedstawiamy poszczególne etapy przygotowania do założenia wkładki wewnątrzmacicznej w Przychodni Grapa:

1.    Należy wykonać USG piersi (można je wykonać w Przychodni Grapa).
2.    Z wynikiem USG piersi należy zapisać się na konsultację ginekologiczną wraz z USG ginekologicznym i cytologią. Na tej wizycie ginekolog dobiera wkładkę najbardziej odpowiednią dla Pacjentki. Wizyta ta powinna się odbyć kiedy Pacjentka jest w I fazie cyklu.
Usługi:
konsultacja + usg (pakiet)
cytologia
przedpłata za wkładkę
3.    Jeśli wynik cytologii jest prawidłowy należy umówić się na wizytę z założeniem wkładki. W ramach takiej konsultacji lekarz ponownie wykona USG ginekologiczne i założy wkładkę. Konsultacja ta powinna się odbyć podczas występowania comiesięcznego krwawienia, najlepiej I-IV dzień menstruacji.
Usługi:
konsultacja z założeniem wkładki
dopłata za wkładkę
4.    Przed założeniem wkładki Pacjentka w obecności lekarza podpisuje Świadomą zgodę Pacjenta na założenie wkładki. Ze Zgodą można zapoznać się wcześniej, druk dostępny jest w rejestracji lub w na naszej stronie w zakładce Strefa Pacjenta > Pliki do pobrania. Jeśli wynik cytologii nie jest prawidłowy należy niezwłocznie zapisać się na konsultację, celem podjęcia leczenia. Po zakończeniu leczenia należy dokończyć procedurę zakładania wkładki.
5.  
 Po 4-6 tygodniach od założenie wkładki należy umówić się na kontrolne ginekologiczne badanie USG .  
6.    Jeśli lekarz ginekolog nie zaleci inaczej, należy zgłaszać się na kontrolne badanie USG ginekologiczne 1 x w roku.


Założenie krążka dopochwowego w nietrzymaniu moczu wymaga prawidłowego przygotowania Pacjentki do tej procedury. Niezbędne jest wykonanie następujących badań: USG ginekologicznego i cytologii. Powinny być one wykonane w ciągu ostatniego roku.  

Niżej przedstawiamy poszczególne etapy przygotowania do założenia krążka dopochwowego w nietrzymaniu moczu w Przychodni Grapa:

1.    Należy zapisać się na konsultację ginekologiczną wraz z USG ginekologicznym i cytologią. Na tej wizycie ginekolog dobiera krążek najbardziej odpowiedni dla Pacjentki.
Usługi:
konsultacja + usg (pakiet)
cytologia
przedpłata za krążek
2.    Jeśli wynik cytologii jest prawidłowy należy umówić się na wizytę z założeniem krążka.
Jeśli wynik cytologii nie jest prawidłowy należy niezwłocznie zapisać się na konsultację, celem podjęcia leczenia. Po zakończeniu leczenia należy dokończyć procedurę zakładania krążka.
Usługi:
konsultacja z założeniem krążka/
dopłata do krążka
3.    Po 4-6 tygodniach od założenia krążka należy się umówić się na kontrolną konsultację ginekologiczną.  
4.    Jeśli lekarz ginekolog nie zaleci inaczej, to przez pierwszy rok należy zgłaszać się na kontrolne konsultacje ginekologiczne 2-3 x w roku. W kolejnych latach wystarczy 1 x w roku.