Świadczenia w ramach NFZ:

 22 717 40 03  |  22 717 40 01  

Usługi komercyjne:

 22 69 00 650

 
  rejestracja@przychodniagrapa.pl
Przychodnia Grapa
al. Wojska Polskiego 6
05-520 Konstancin-Jeziorna
 

GODZINY PRACY:

* Usługi NFZ w ramach POZ:

pon-pt 08:00-18:00

* Usługi komercyjne:
pon-pt 08:00-20:00
sob 08:00-13:00

Rejestracja:
osobiście, telefonicznie,
lub za pośrednictwem osoby trzeciej.

Założenie wkładki wewnątrzmacicznej wymaga prawidłowego przygotowania pacjentki do tej procedury. Niezbędne jest wykonanie następujących badań: usg ginekologicznego, usg piersi, cytologii. Powinny być one wykonane w ciągu ostatniego roku. 

Niżej przedstawiamy poszczególne etapy przygotowania do założenia wkładki wewnątrzmacicznej w Przychodni Grapa:

1.    Należy wykonać usg piersi (można je wykonać w Przychodni Grapa).
2.    Z wynikiem usg piersi należy zapisać się na konsultację ginekologiczną wraz z usg ginekologicznym i cytologią. Na tej wizycie ginekolog dobiera wkładkę najbardziej odpowiednią dla pacjentki. Wizyta ta powinna się odbyć kiedy pacjentka jest w I fazie cyklu.
3.    Jeśli wynik cytologii jest prawidłowy należy umówić się na wizytę z założeniem wkładki. W ramach takiej konsultacji lekarz ponownie wykona usg ginekologiczne i założy wkładkę. Konsultacja ta powinna się odbyć podczas występowania comiesięcznego krwawienia, najlepiej I-IV dzień menstruacji. Przed założeniem wkładki pacjentka podpisuje formularz zgody. Do ceny konsultacji należy doliczyć koszt wybranej wkładki. Jeśli wynik cytologii nie jest prawidłowy należy niezwłocznie zapisać się na konsultację, celem podjęcia leczenia.
4.    Po 4-6 tygodniach od założenie wkładki należy umówić się na kontrolne ginekologiczne badanie usg.  
5.    Jeśli lekarz ginekolog nie zaleci inaczej, należy zgłaszać się na kontrolne badanie usg ginekologiczne 1 x w roku.


Założenie krążka dopochwowego w nietrzymaniu moczu wymaga prawidłowego przygotowania pacjentki do tej procedury. Niezbędne jest wykonanie następujących badań: usg ginekologicznego i cytologii. Powinny być one wykonane w ciągu ostatniego roku.  

Niżej przedstawiamy poszczególne etapy przygotowania do założenia krążka dopochwowego w nietrzymaniu moczu w Przychodni Grapa:

1.    Należy zapisać się na konsultację ginekologiczną wraz z usg ginekologicznym i cytologią. Na tej wizycie ginekolog dobiera krążek najbardziej odpowiedni dla pacjentki.
2.    Jeśli wynik cytologii jest prawidłowy należy umówić się na wizytę z założeniem krążka.
Jeśli wynik cytologii nie jest prawidłowy należy niezwłocznie zapisać się na konsultację, celem podjęcia leczenia. Do ceny konsultacji należy doliczyć koszt wybranego krążka.
3.    Po 4-6 tygodniach od założenia krążka należy się umówić się na kontrolną konsultację ginekologiczną.  
4.    Jeśli lekarz ginekolog nie zaleci inaczej, to przez pierwszy rok należy zgłaszać się na kontrolne konsultacje ginekologiczne 2-3 x w roku. W kolejnych latach wystarczy 1 x w roku.