Świadczenia w ramach NFZ:

 22 717 40 02  |  22 717 40 03  |  22 717 40 01  

Usługi komercyjne:

 22 69 00 650

Przychodnia Grapa
al. Wojska Polskiego 4
05-520 Konstancin-Jeziorna
 

GODZINY PRACY:

* Usługi NFZ w ramach POZ:

pon-pt 08:00-18:00

* Usługi komercyjne:
pon-pt 08:00-20:00

Złóż deklarację do przychodni

W przypadku przedpłaty za wizytę w tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko pacjenta, datę wizyty lub nazwisko lekarza.

MOC WITAMINY D3
Witamina D3 jest nazywana witaminą życia, ponieważ pełni bardzo wiele ważnych funkcji w organizmie. Aby mogła je pełnić prawidłowo, musi być dostarczana do organizmu w odpowiednich dawkach. Zarówno nadmiar, jak i niedobór witaminy D w organizmie może zaszkodzić.

Sprawdź czy masz prawidłowy poziom tej witaminy w organizmie.

Jak określić poziom witaminy D? Najprościej – zbadać krew!

Na czym polega moc witaminy D3? Jest ważna dla każdego i w każdym wieku!
Badania naukowe dowodzą, że witamina D 3 w odpowiednim stężeniu sprawia, że kości są mocne, a zęby zdrowe. Jest niezbędna w czasie ciąży, gdyż jest współodpowiedzialna za urodzenie silnego dziecka. U dzieci w okresie wzrostu niedobór witaminy D i związana z tym niedostateczna mineralizacja prowadzą do zniekształcenia kośćca, czyli do krzywicy. U osób dorosłych właściwy poziom tej witaminy to również sprawnie funkcjonujący układ krążenia, szczupła sylwetka, a także mniejsze ryzyko rozwoju raka. Pomaga na bolesne miesiączki.  Jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania komórek b wysp trzustki. Naukowcy zalecają, by osoby mające w rodzinie przypadki depresji lub skłonne do wahań nastroju, dbały o prawidłowy poziom tej witaminy w organizmie.