Od stycznia 2022 r. ceny ulegną zmianie.
O szczegóły zapytaj w rejestracji.

Świadczenia w ramach NFZ:

 22 717 40 02  |  22 717 40 03  |  22 717 40 01  

Usługi komercyjne:

 22 69 00 650

Przychodnia Grapa
al. Wojska Polskiego 4
05-520 Konstancin-Jeziorna
 

GODZINY PRACY:

* Usługi NFZ w ramach POZ:

pon-pt 08:00-18:00

* Usługi komercyjne:
pon-pt 08:00-20:00

Złóż deklarację do przychodni

W przypadku przedpłaty za wizytę w tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko pacjenta, datę wizyty lub nazwisko lekarza.

W Centrum Medycznym Grapa można wykonać endoskopowe badania laryngologiczne: videolaryngoskopie, videofiberoskopie, videootoskopie.

Gabinet laryngologiczny wyposażony jest w kamerę medyczną FULL HD z własnym źródłem światła, 2 optyki endoskopowe sztywne: Otoskop i Sinuskop oraz 1 optykę giętką: Nasofaryngoskop.

Giętki endoskop (fiberoskop) wykorzystuje się do badania jam nosa, nosogardła, gardła środkowego, gardła dolnego i krtani (nasopharyngoskopia). Układ optyczny w fiberoskopie wykorzystuje pęczek włókien światłowodowych, tworzących giętki przewód.

Endoskop sztywny - wykorzystuje się do badania uszu (otoskopia), jam nosa (rynoskopia) i zatok przynosowych (sinusoskopia). Układ optyczny w endoskopach sztywnych opiera się na układzie soczewek zamkniętych w sztywnej metalowej rurce.
Videootoskopia - badanie ocenia stan błony bębenkowej oraz struktur ucha zewnętrznego. Jest to najdokładniejsza wizualna metoda oceny błony bębenkowej oraz struktur ucha zewnętrznego.

Videolaryngoskopia - badanie umożliwia dokładne obejrzenie krtani oraz jej okolic, sprawdzić jej budowę oraz pracę.

Videofiberoskopia – badanie pozwala na zbadanie wszystkich elementów górnych dróg oddechowych, od jamy nosa po krtań i gardło dolne.

Badania endoskopowe polegają na wprowadzeniu endoskopu optycznego z minikamerą przez nos celu obserwacji jamy nosa po krtań i gardło dolne a także do ucha w celu obserwacji narządów słuchu na monitorze komputera.

Czas trwania każdego z powyższych badań to około 15 minut. Czas trwania badania uzależniony jest od stanu klinicznego pacjenta. O długości trwania badania decyduje lekarz.
O zasadności wykonania badania decyduje lekarz.
Badana okolica znieczulana jest miejscowo za pomocą maści.
Pacjent otrzymuje wynik badania na płycie CD wraz z opisem niezwłocznie po zakończeniu badania.  
Badania wykonujemy pacjentom od 18 roku życia.

Cena: Koszt każdego badania wynosi 90 zł. Do ceny badania należy doliczyć konsultację lekarską.