Od stycznia 2022 r. ceny ulegną zmianie.
O szczegóły zapytaj w rejestracji.

Świadczenia w ramach NFZ:

 22 717 40 02  |  22 717 40 03  |  22 717 40 01  

Usługi komercyjne:

 22 69 00 650

Przychodnia Grapa
al. Wojska Polskiego 4
05-520 Konstancin-Jeziorna
 

GODZINY PRACY:

* Usługi NFZ w ramach POZ:

pon-pt 08:00-18:00

* Usługi komercyjne:
pon-pt 08:00-20:00

Złóż deklarację do przychodni

W przypadku przedpłaty za wizytę w tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko pacjenta, datę wizyty lub nazwisko lekarza.

UWAGA! PROMOCJA! od ceny zabiegu odejmij 20%!
Toksyna botulinowa

Toksyn botulinowa typu A (powszechnie nazywana botoksem) to lek o działaniu relaksującym mięśnie. Podaje się ją drogą iniekcji, miejscowo, bezpośrednio w mięsień, który ma być zwiotczony. Dawka zależy od wielkości mięśnia. Efekt działania – wygładzenie zmarszczek – pojawia się po kilku dniach i utrzymuje się przez 3-6 miesięcy, następnie, po odzyskaniu przez mięsień swojej siły i masy, całkowicie ustępuje i zabieg się powtarza.

Botox, to skuteczny sposób na usuwanie zmarszczek na czole oraz innych częściach twarzy (kurze łapki, lwia zmarszczka, zmarszczki palacza). Jest prostą niechirurgiczną metodą, która pozwala wygładzić, spłycić zmarszczki mimiczne, które występują nawet u bardzo młodych osób. Jest to również prewencja dla skóry przy intensywnej mimice. Usuwanie zmarszczek pozwala uzyskać młodszą i gładszą skórę. Rysy twarzy pozostaną takie same, natomiast wygładzają się zmarszczki.

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej w medycynie estetycznej stanowią atrakcyjne rozwiązanie ze względu na wysoką skuteczność, naturalne efekty przy dobrej tolerancji samej substancji i małej inwazyjności zabiegów. Nie znaczy to, że jest to metoda całkowicie bezpieczna. Toksyna botulinowa to najsilniejsza toksyna w medycynie, dlatego mogą ją podawać wyłącznie odpowiednio wyszkoleni lekarze. Z tego powodu należy zgłosić się obowiązkowo na wizytę kontrolną 2 tygodnie po zabiegu.

Dodatkowe wskazania medyczne: toksyna botulinowa jest wykorzystywana również do zabiegów medycznych (leczenie nadpotliwości, leczenie bólów migrenowych, leczenie spastyczności i tików w obrębie twarzy). Ze względu na swój mechanizm działania, toksyna botulinowa silnie blokuje wydzielanie gruczołów potowych. Jest wysoce skutecznym lekiem w terapii nadmiernej potliwości. Oprócz tych wskazań toksyna botulinowa stosowana jest również w leczeniu uporczywych migren, spastyczności u dzieci i dorosłych. Inne ciekawe zastosowania toksyny botulinowej to leczenie „zespołu małego pęcherza” czy otyłości.

 

Wypełniacze z kwasem hialuronowym

Wypełniacze pozwalają odbudować ubytki tkankowe. Zawierają kwas hialuronowy usieciowany – tzn. stabilizowany substancją tworzącą wiązania między cząsteczkami wody i kwasu HA, co ma chronić go przed szybkim rozkładem enzymatycznym. W tej postaci kwas hialuronowy jest wchłanialnym implantem i utrzymuje się w miejscu podania przez dłuższy czas. Po jego wstrzyknięciu efekt estetyczny może utrzymywać się nawet przez ponad rok.

Kwas hialuronowy to glikozaminoglikan (GAG) występujący w wielu organizmach, w tym także u ssaków z organizmem człowieka na czele. Ma silne właściwości higroskopijne. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może przyłączyć 1000 cząsteczek wody. Zapewnia w ten sposób nawilżenie, niezbędne z całym organizmie, a w szczególności w takich narządach, jak oko, skóra, stawy. Kwas hialuronowy jest niezbędny w procesie wytwarzania kolagenu. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie zmniejsza się, podobnie ilość kolagenu i innych białek. Efektem tego jest utrata wody w tkankach i stopniowy zanik włókien elastycznych, zbudowanych m.in. z kolagenu. Zewnętrznym symptomem tych przemian jest utrata elastyczności skóry, objawiająca się jej zwiotczeniem, suchością i coraz liczniejszymi zmarszczkami. W medycynie estetycznej kwas hialuronowy wstrzykiwany jest w celu eliminacji zmarszczek, nawilżenia skóry, a także odbudowy ubytków objętości.

Obecnie stosowane wypełniacze zwierające kwas hialuronowy mają zróżnicowany stopień stabilizacji, czyli usieciowania, który pozwala stosować go w wielu różnych wskazaniach. Techniki wstrzykiwania wypełniaczy na przestrzeni ponad 20 lat bardzo się rozwinęły. Obecnie, obok klasycznego wypełniania zmarszczek, podając wypełniacz określoną techniką, uzyskuje się np. efekt liftingu skóry, regulację konturu twarzy, poprawę lub zmianę kształtu nosa, ust czy położenia brwi. Możliwe jest również korygowanie takich niedoskonałości, jak asymetrie lub nabyte deformacje skóry. W naszej klinice dostępny jest też tzw. wypełniacz hybrydowy Neauvia Stimulate łączący kwas hialuronowy i hydroksyapatyt wapnia o działaniu stymulującym produkcję kolagenu.

Wskazania

Zmarszczki i bruzdy, niedobory objętości (dolina łez, policzki, usta, skronie), lifting wolumetryczny (owal twarzy, policzki, brwi), lifting wektorowy, niechirurgiczna plastyka nosa, nici hialuronowe, wygładzanie dekoltu, odmładzanie okolic intymnych.

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego stanowią atrakcyjne rozwiązanie ze względu na natychmiastowe i naturalne efekty przy dobrej tolerancji samej substancji i zabiegów. Nie znaczy to, że jest to metoda całkowicie bezpieczna. Jak każdy implant, wypełniacz należy umiejętnie podawać, mając na uwadze zagrożenia z tym związane, dlatego wypełniacze mogą być podawane wyłącznie przez odpowiednio wyszkolonych lekarzy.

 

Mezoterapia

Mezoterapia - technika zabiegowa polegająca na miejscowym ostrzyknięciu bardzo małymi dawkami substancji czynnych okolicy, w której występują objawy. Jej celem jest dostarczenie substancji aktywnych bezpośrednio do skóry i jej natychmiastowe nawilżenie. W mezoterapii wykorzystywany jest najsilniejszy bodziec – uszkodzenie mechaniczne skóry, którym jest tutaj nakłucie igłą.

Pod jego wpływem zachodzi aktywacja wszystkich elementów obronnych, w tym także czynników wzrostowych, które mają za zadanie naprawę uszkodzonej tkanki, czyli jej odnowę. Występujące po ukłuciu igłą zwiększenie przepływu krwi, utlenowania tkanki oraz metabolizmu ułatwia przyswojenie i działanie podawanych substancji czynnych. Aktywowane komórki skóry zaczynają intensywnie wytwarzać kolagen i inne białka, co wpływa korzystnie na gęstość i nawilżenie skóry. Widocznym tego objawem jest wygładzenie powierzchni skóry, poprawa jej napięcia i kolorytu. Poprawia się także praca wszystkich elementów skóry i jej przydatków tj. komórek, naczyń krwionośnych, gruczołów łojowych, cebulek włosowych itd. Mezoterapia jest skuteczną metodą leczenia łysienia – odpowiednio dobrane koktajle składników (np. peptydów) hamują wypadanie włosów i stymulują ich wzrost.

Wskazania

W mezoterapii stosowane są zarówno leki, jak i specjalnie opracowane suplementy, takie jak np. kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, koenzymy, pierwiastki śladowe, wyciągi komórkowe, wyciągi roślinne itp. Mezoterapia w medycynie estetycznej ma szerokie wskazania. Może być wykonywana na skórze całego ciała, także skórze owłosionej, gdzie dominującym wskazaniem jest wypadanie włosów lub jego profilaktyka.

Jako metoda zabiegowa mezoterapia może być w zależności od wskazań i zaawansowania zmian mniej lub bardziej skuteczna. Powinno się ją wprowadzać w połączeniu z innymi działaniami terapeutycznymi, co znacznie zwiększa wyniki leczenia. W Centrum Medycznym Grapa Medica mezoterapia oparta jest na preparatach m.in. Neauvia oraz Fillmed by Filorga, których skuteczność została wielokrotnie potwierdzona w badaniach klinicznych. W terapii łysienia stosujemy przede wszystkim terapie peptydowe, np. Dr. Cyj Hair Filler.

Kolejnym skutecznym zabiegiem jest Mezolifting (mezolift, hydrolifting) to metoda rewitalizacji skóry, zapewniająca głębokie nawilżenie skóry i jednocześnie poprawę jej napięcia i delikatny lifting. Zabieg wykonywany jest techniką mezoterapii z wykorzystaniem preparatu Neauvia Hydro Deluxe. Zabieg polecany do skóry odwodnionej, przesuszonej, wiotkiej, wymagającej rewitalizacji i ujędrnienia. Jest doskonałą profilaktyką anti-aging, dając widoczny efekt odmłodzenia skóry i spowalniając jej starzenie.

 

Osocze bogatopłytkowe PRP

Osocze bogatopłytkowe PRP (z ang. Platelet Rich Plasma) jest autologicznym koncentratem płytek w osoczu. Pozyskiwane jest poprzez pobranie krwi i jej odwirowanie za pomocą specjalnego urządzenia tzw. wirówki, a następnie podawane w skórę techniką mezoterapii. Płytki krwi są podstawowym elementem mechanizmów naprawczych zachodzących w tkankach, dzięki czemu prowadzą do silnej regeneracji i odmłodzenia skóry.

W zabiegu osocza bogatopłytkowego wykorzystywane są właściwości płytek krwi (trombocytów), które po aktywowaniu są niezwykle produktywnymi komórkami krwi. Wydzielają substancje stymulujące, w tym silne czynniki wzrostowe, kluczowe dla odnowy komórek i całej tkanki. Odpowiadają one m.in. za regenerację śródbłonka, stymulację fibroblastów (a więc produkcję kolagenu), różnicowanie komórek macierzystych i tworzenie nowych naczyń krwionośnych. Na efekty nie trzeba długo czekać. Już po pierwszym zabiegu obserwowana jest poprawa. Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest też stosowany wcelu rewitalizacji okolic intymych.

Wskazania

Poprawa gęstości, napięcia i kolorytu skóry, wygładzanie drobnych zmarszczek (twarz, szyja, dekolt, ramiona, dłonie, brzuch, kolana); estetyka blizn pooperacyjnych, leczenie wypadania włosów. Pobudzając procesy regeneracyjne w skórze, osocze bogatopłytkowe poprawia elastyczność i gęstość skóry, wygładza drobne zmarszczki, ujednolica koloryt, pomaga zniwelować ślady po trądziku i przebarwienia. Jest też świetną metodą leczenia łysienia i wypadania włosów. Standardowo wykonuje się serię 3 zabiegów, raz na rok. W celu poprawy efektów leczenia lub ich lepszego podtrzymania skutecznym rozwiązaniem jest mezoterapia w 1-2 miesięcznych interwałach. Lekarz może zaproponować inny plan zabiegów.

 

Nici PDO

Nici PDO są wykonane z polidioksanonu – biokompatybilnej, rozpuszczalnej substancji od lat wykorzystywanej w chirurgii. Pobudza ona produkcję kolagenu w skórze, prowadząc do jej zagęszczenia i ujędrnienia. Nici PDO z haczykami mają też właściwości liftingujące, unoszące tkanki.

Substancja PDO, z których zbudowane są nici, pobudza w tkankach proces powstawania nowego kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za jędrność i sprężystość skóry. Jednocześnie, dzięki specjalnym haczykom mocującym się w skórze, nici te mają zdolność mechanicznego podciągania tkanek, dzięki czemu możemy uzyskać efekt uniesienia np. policzków, podbródka, brwi i okolicy oczu. Nici PDO z haczykami mogą też być stosowane na ciało, np. na luźną tkankę na brzuchu czy wewnętrzną stronę ud. W trakcie rozpuszczania (trwa to zwykle ok. 6-9 miesięcy) polidioksanon pobudza też naturalną produkcję kolagenu w skórze, dzięki czemu stopniowo poprawia się jej struktura, gęstość i napięcie. Efekt działania nici PDO jest więc znacznie dłuższy – utrzymuje się ok. 1,5-2 lat. Nici są wprowadzane przez punktowe nacięcia, zabieg jest praktycznie bezbolesny, a objawy w postaci lekkiej opuchlizny czy siniaków ustępują w ciągu kilku dni.

Wskazania

Nici PDO polecane są osobom już od ok. 35-40. roku życia. Najlepszymi wskazaniami są opadające policzki – tzw. chomiki, podwójny podbródek, poziome i pionowe zmarszczki czoła, lifting brwi, zmarszczki wokół oczu, likwidacja fałdu nosowo-wargowego, linie marionetki, lifting szyi, zmarszczki na dekolcie.

 

Nici Aptos

Nici liftingujące Aptos dzięki specjalnym mikrowypustom mają zdolność mechanicznego unoszenia tkanek, dając efekt naturalnego liftingu. Specjalne techniki implantacji pozwalają skutecznie poprawić wygląd twarzy i ciała. Nici mają też działania biostymulujące.

Nici Aptos zostały wynalezione przez dr. Marlena Sulamanidze, światowej sławy chirurga. Nici, dostępne w różnych rodzajach i długościach, są wyposażone w mikrowypustki, które zakotwiczają się w tkankach miękkich i pozwalają uzyskać mechaniczny lifting skóry – widoczny tuż po zabiegu. Do implantacji nici wykorzystuje się specjalistyczne igły, których budowa umożliwia bardzo precyzyjne ruchy i pracę z tkankami. Nici są wprowadzane poprzez niewielkie punktowe nacięcia, dzięki czemu rekonwalescencja po zabiegu przebiega szybko i nie wyklucza z codziennych aktywności. Opracowane przez firmę Aptos techniki implantacji umożliwiają uniesienie praktycznie dowolnego obszaru twarzy i ciała, a dobrze wykonany zabieg daje bardzo naturalny efekt odmłodzenia i poprawy wyglądu.

Nici rozpuszczalne są wykonane z kwasu polimlekowego, który ma dodatkowo działanie biostymulujące – pobudzając produkcję kolagenu poprawia napięcie i gęstość skóry w kolejnych miesiącach. Dostępne są też nici nowej generacji – z dodatkiem kwasu hialuronowego, który dodatkowo rewitalizuje skórę. Kwas polimlekowy rozpuszcza się w organizmie w okresie ok. 6-12 miesięcy, a uzyskany efekt utrzymuje się ok. 1,5-2 lat.

Wskazania

Nici liftingujące Aptos pozwalają unieść opadające tkanki (przede wszystkim w okolicy policzków, żuchwy i podbródka, lifting brwi), wygładzić zmarszczki i bruzdy (np. linie marionetki, bruzdy nosowo-wargowe, lwia zmarszczka, kurze łapki, zmarszczki palacza), poprawić napięcie skóry na szyi, dekolcie, brzuchu, ramionach czy udach.

 

Zespół lekarski:

Lek. Dorota Kowalczyk - specjalista medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej z ponad 15-letnim doświadczeniem, anestezjolog. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Odbyła zagraniczne studia podyplomowe w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej, które ukończyłam w 2008 roku z certyfikatem uzyskania międzynarodowej specjalizacji w tym zakresie. Od początku swojej pracy, jako lekarz medycyny estetycznej, prowadzi szkolenia praktyczne dla lekarzy, kosmetologów i kosmetyczek w Polsce i za granicą. Jest też wykładowcą oraz prowadzi ćwiczenia z technik iniekcyjnych w zakresie mezoterapii, wypełniaczy i zamykania naczyń na Podyplomowych Studiach Medycyny Estetycznej – studiach dla lekarzy na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Pogłębia swoją wiedzę poprzez udział w konferencjach naukowych oraz szkoleniach.

Dr n. med. Maciej Luterek – dyplomowany lekarz medycyny estetycznej, specjalista ortopedii i traumatologii ruchu z wieloletnim doświadczeniem klinicznym i zabiegowym. Absolwent Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wiedzę z zakresu medycyny estetycznej zdobywał w Podyplomowej Szkole Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego pod okiem ekspertów z kraju i zagranicy (m.in. Włochy, Hiszpania). Posiada certyfikaty z zakresu ultrasonografii ortopedycznej i z zakresu medycyny estetycznej. Pogłębia swoją wiedzę poprzez udział w konferencjach naukowych oraz szkoleniach.

Lek. Wiktor Krampikowski – Michcik - dyplomowany lekarz medycyny estetycznej, lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii. Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Medycyny Estetycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W trakcie studiów doktoranckich na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Wykonuje zabiegi z zakresu ginekologii, medycyny estetycznej i ginekologii estetycznej. Szkolenie specjalizacyjne odbywa w Klinice Perinatologii, Położnictwa i Ginekologii w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Posiada certyfikaty z zakresu ultrasonografii ginekologicznej i z zakresu medycyny estetycznej. Pogłębia swoją wiedzę poprzez udział w konferencjach naukowych oraz szkoleniach.

 

Cennik:

- Konsultacja lekarska + zabieg w tym samym dniu =  konsultacja bezpłatna + koszt zabiegu.
- Konsultacja lekarska + zabieg w innym dniu = konsultacja płatna w dniu konsultacji (150 zł) + koszt zabiegu w dniu zabiegu.  
- Kontrola z wynikami badań u lekarza = konsultacja płatna (100 zł).
- Kontrola pozabiegowa = konsultacja płatna (100 zł) /obowiązkowa po toksynie botulinowej/.