Od stycznia 2022 r. ceny ulegną zmianie.
O szczegóły zapytaj w rejestracji.

Świadczenia w ramach NFZ:

 22 717 40 02  |  22 717 40 03  |  22 717 40 01  

Usługi komercyjne:

 22 69 00 650

Przychodnia Grapa
al. Wojska Polskiego 4
05-520 Konstancin-Jeziorna
 

GODZINY PRACY:

* Usługi NFZ w ramach POZ:

pon-pt 08:00-18:00

* Usługi komercyjne:
pon-pt 08:00-20:00

Złóż deklarację do przychodni

W przypadku przedpłaty za wizytę w tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko pacjenta, datę wizyty lub nazwisko lekarza.

Do kogo kierowany jest Program:

POZ 40+ skierowany jest do pacjentów po 40 roku życia i starszych, którzy:

w roku przeprowadzenia badania ukończą lub ukończyli 40 lat, nie korzystali wcześniej z programu Profilaktyka 40 PLUS i są osobami ubezpieczonymi.

Świadczenia udzielane są na podstawie e-skierowania.


Jak otrzymać skierowanie na badania:

Aby otrzymać e – skierowanie pacjent loguje się na stronę www Internetowego Konta Pacjenta i udziela odpowiedzi w Ankiecie 40 PLUS.

IKP→PROFILAKTYKA→ANKIETY→WYGENERUJ SKIEROWANIE→POBIERZ PDF

Na podstawie udzielonych odpowiedzi system generuje zalecenia dotyczące stylu życia oraz wskazuje jakie badania profilaktyczne należy wykonać celem oceny stanu zdrowia. W sytuacji braku dostępu do IKP, pacjent musi zadzwonić na infolinię i poprosić o wygenerowanie e-skierowania tel.: 22 735 39 53. Pacjent wybiera placówkę medyczną z listy umieszczonej na IKP (np. Przychodnię Grapa) lub poprzez wyszukiwarkę „Gdzie się leczyć”.


Jak zrealizować skierowanie:

Aby zapisać się na badania do placówki medycznej należy odczekać 2 dni robocze na wystawienie e-skierowania (czasem czas oczekiwania wynosi dłużej). Na skierowaniu generuje się kod, który należy podać zapisując się na badania. Ponadto należy podać swój numer pesel, numer telefonu i swój adres.

Na umówiony termin wizyty w placówce pacjent zobowiązany jest dostarczyć materiał do badań tj.: kał lub mocz, o ile takie badanie zostało mu zlecone.


Wizyty realizowane są u pielęgniarek POZ.

Podczas wizyty pielęgniarka dokonuje pacjentowi pomiaru ciśnienia tętniczego, pomiaru masy ciała, wzrostu, obwodu w pasie, oblicza wskaźnika masy ciała (BMI), ocenia miarowość rytmu serca i pobiera krew do badań laboratoryjnych.

Po kilku dniach pacjent widzi wyniki swoich badań w intrenecie (lub odbiera osobiście w przychodni). Jeśli wyniki wykraczają poza granice normy, pacjent powinien zapisać się na kontrolną wizytę do lekarza POZ (Podstawowej Opieki Zdrowotnej). Jeśli wyniki będą krytyczne – wówczas pielęgniarka skontaktuje się z pacjentem i umówi go na wizytę do lekarza POZ. Jeśli wyniki badań mieszczą się w granicach normy, NFZ nie przewiduje dalszej ścieżki postępowania dla pacjenta.