Świadczenia w ramach NFZ:

 22 717 40 02  |  22 717 40 03  |  22 717 40 01  

Usługi komercyjne:

 22 69 00 650

Przychodnia Grapa
al. Wojska Polskiego 4
05-520 Konstancin-Jeziorna
 

GODZINY PRACY:

* Usługi NFZ w ramach POZ:

pon-pt 08:00-18:00

* Usługi komercyjne:
pon-pt 08:00-20:00

Złóż deklarację do przychodni

W przypadku przedpłaty za wizytę w tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko pacjenta, datę wizyty lub nazwisko lekarza.

Mgr Martyna Sztukowska konsultacje psychologiczne i psychodietetyczne (pod stałą superwizją) młodzież i dorośli.

Członek Zwyczajny Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończone studia psychologiczne ze specjalnością psychodietetyczną oraz liczne kursy i szkolenia z zakresu psychoterapii krótko i długoterminowej, a także treningu motywacyjnego. Ukończone szkolenie z zakresu uzależnień behawioralnych organizowane przez KARAN, szkolenie Porozumienie ponad podziałami certyfikat, szkolenie Rozpoznanie i przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i inne. 

Czym się zajmuje psycholog?

Psycholog oferuje terapię krótko i długoterminową dla osób z problemami takimi jak:
kryzys emocjonalny,
kryzys w związku,
kryzys życiowy,
przemoc,
bezsenność,
otyłość,
nerwica,
zaburzenia odżywiania,
zaburzenia emocjonalne,
depresja,
uzależnienia.

Pacjenci niepełnoletni muszą dysponować zgodą rodzica/opiekuna prawnego.
Należy również pamiętać, że prowadzenie powyższych działań psychologicznych i terapeutycznych u dziecka niepełnoletniego, lecz powyżej 16 roku życia, jak i  dziecka poniżej 18 roku życia wymaga również jego zgody.

Druk dostępny jest w rejestracji lub na naszej stronie w zakładce Strefa Pacjenta -> Pliki do pobrania


Czym zajmuje się psychodietetyk?

Psychodietetyk, łącząc wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania, medycyny i psychologii, koncentruje się na wprowadzeniu w życie pacjenta trwałych  zmian w sposobie odżywiania i jakości życia. Ponieważ psychodietetyka jest wiedzą zarówno z obszaru psychologii jak i dietetyki – psychodietetyk pomaga wszystkim tym osobom, które zmagają się z problemami związanymi z utrzymaniem prawidłowej dla organizmu masy ciała.

W odróżnieniu od dietetyka, psychodietetyk jest osobą posiadającą również wiedzę z zakresu psychopatologii, dzięki której potrafi zdiagnozować i pracować z pacjentami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania (jak na przykład anoreksja, bulimia, napadowe objadanie się) czy z innymi współwystępującymi zaburzeniami nastroju (jak na przykład depresja, mania) lub zaburzeniami osobowości. Część z nich może być zarówno czynnikiem utrudniającym trwałą zmianę stylu odżywiania, jak i przyczyną tych trudności.

Psychodietetyk w sposób całościowy ocenia przyczyny zaburzeń odżywiania, jak również chorób wynikających z niewłaściwego odżywiania. Stara się leczyć przyczyny i zmieniać nastawienie pacjenta, a dopiero w dalszej kolejności zajmuje się odpowiednim stylem odżywiania. Psychodietetyk pomaga ustalić cel, pomaga wytyczyć drogę a jednocześnie pokazuje jak znaleźć siłę i motywację do tego, by osiągnąć wymarzoną sylwetkę i sprawić, by nowy sposób odżywiania stał się trwałym nawykiem, a nie tylko krótkotrwałą dietą. Dla psychodietetyka kluczem do sukcesu jest motywacja pacjenta, ponieważ większość porażek w odchudzaniu oraz w zmianie nawyków żywieniowych wiąże się właśnie z brakiem wystarczającej motywacji i silnej woli.

W swojej pracy psychodietetyk koncentruję się także na tym, aby pacjentki i pacjenci polubili siebie, gdyż dopiero wtedy, kiedy zaczną szanować swoje ciało, jakiekolwiek by ono nie było, dopiero wtedy będą mogli skutecznie schudnąć i zadbać o siebie. Po prostu potraktują zmianę stylu odżywiania jako przejaw troski i zaopiekowania się samym sobą jak najlepszym przyjacielem.

Na pierwszą konsultację psychodietetyczną przynieś:

  1. Aktualne lub z ostatniego roku badania krwi (jeśli masz)
  2. Spis leków jaki przyjmujesz na stałe i doraźnie 
  3. Jadłospis z jednego dnia (dokładnie co i ile jesz, o jakich porach, w tym wszystkie płyny)
  4. Informacje o alergiach (jeśli masz)