Świadczenia w ramach NFZ:

 22 717 40 02  |  22 717 40 03  |  22 717 40 01  

Usługi komercyjne:

 22 69 00 650

Przychodnia Grapa
al. Wojska Polskiego 4
05-520 Konstancin-Jeziorna
 

GODZINY PRACY:

* Usługi NFZ w ramach POZ:

pon-pt 08:00-18:00

* Usługi komercyjne:
pon-pt 08:00-20:00

Złóż deklarację do przychodni

W przypadku przedpłaty za wizytę w tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko pacjenta, datę wizyty lub nazwisko lekarza.

Czy potrafisz udzielić odpowiedzi na pytanie lekarza o nietolerancję jakiegoś antybiotyku?  Test określa reakcje immunologiczne w klasie IgE i oddzielnie w klasie IgG na najczęściej stosowane antybiotyki. Jeśli jest ona podwyższona, może to świadczyć o alergii na dany preparat, z której nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Może też być przyczyną szybszego wydalania antybiotyku z organizmu, a skrócony w ten sposób okres półtrwania leku może powodować jego brak skuteczności i wzrost oporności bakterii (zbyt niski poziom antybiotyku we krwi). Trzeba przy tym pamiętać, że przeciwciała IgE są wykrywane we krwi do kilku tygodni po zastosowaniu antybiotyku, na który mamy alergię, natomiast IgG będą podwyższone znacznie dłużej, ze względu na tzw. „pamięć immunologiczną”.

Test nietolerancji antybiotyków pozwala dokładnie określić, które antybiotyki wywołują reakcję alergiczną w naszym organizmie. Czas oczekiwania na wynik badania to 15 dni roboczych.

Badane antybiotyki: Amoksycylina, Cefaklor, Cefuroksym, Cyprofloksacyna, Kwas klawulanowy, Klindamycyna, Kotrimoksazol, Doksycyklina, Erytromycyna, Flukonazol, Lewofloksacyna, Metronidazol, Moksyfloksacyna, Nystatyna, Ofloksacyna, Fenoksymetylopenicylina, Roksytromycyna, Tetracyklina, Tobramycyna, Ampicylina.

Wyniki należy pokazać lekarzowi przy przepisywaniu antybiotyku w przypadku infekcji.

Test nie jest refundowany przez NFZ. Cena: 590 PLN